דף הבית » תריס לחלון ממד

תריס לחלון ממד

ייצור והתקנת תריסים לחלון ממד

בעקבות לקחי מלחמת המפרץ, אימצה מדינת ישראל מדיניות הגנה על העורף הישראלי. במסגרת המדיניות, כל בית אשר נבנה היום בישראל מחויב בבניית ממ"ד אשר אמור לספק ביטחון בשעת חירום לאור האיומים איתם מתמודד העורף הישראלי. הממ"ד נבנה כחדר ממוגן בתוך הבית ועליו להיות מוכן תמיד לרגע שבו הנסיבות הביטחוניות יחייבו אותנו להשתמש בו. אך למזלנו ברוב ימות השנה אנו נמצאים במצב שגרה ומשתמשים בחדר הממ"ד לשימושים אחרים, בכל זאת מדובר בעוד חדר בבית… על מנת ליהנות מהממ"ד לצורך שימושים אחרים מומלץ להתייחס אליו כמו כל חדר בבית ולהתקין בו תריס לחלון ממ"ד.

התקנת תריס לחלון ממ"ד

הממ"ד הביתי נבנה על פי הסטנדרטים אותם קבע פיקוד העורף. בין היתר הסטנדרטים מתייחסים אל חלון הממ"ד. על פי התקנים יש להתקין חלון הדף אשר נפתח כלפי חוץ. חלון הממ"ד הוא למעשה חלון מתכת כבד ואטום. שימוש בחדר למטרות אחרות בימי השגרה הוא אינו דבר נוח עם חלון ממ"ד שכזה. פתיחתו מכניסה הרבה אור לחדר, כמו גם גשם, וסגירתו אוטמת לחלוטין את החדר. זהו אינו המצב האידיאלי לימי שגרה ולכן אנשים רבים מתעניינים בהתקנת תריס לחלון ממ"ד.

התקנת תריס לחלון ממ"ד מאפשרת לכם ליהנות מהחדר בצורה טובה יותר בזמני השגרה ומבלי לפגוע בתפקודו בשעת מלחמה. כלומר תריס לחלון ממ"ד אינו ממלא צורך ביטחוני, אך הוא לוקח בחשבון גם את הצורך הביטחוני ומותקן בצורה שמאפשרת לחלון למלא את תפקידו.

בזכות התריס לחלון ממ"ד תוכלו לשלוט בכמות האור והאוויר הצח הנכנס לחדר בקלי קלות ובדיוק כמו כל תריס אחר בבית. בעזרת התקנת תריס לחלון ממ"ד לא תצטרכו להיאבק בחלון מתכת כבד בכל פעם שתרצו קצת הצללה בחדר כאילו אתם במצב חירום.

לאחר התקנת תריס לחלון ממ"ד תוכלו לנצל את החדר לשימושים שונים. תוכלו להפול אותו לחדר עבור האורחים, חדר משחקים או אולי חדר עבודה. אך שימו לב, בשופ פנים ואופן אל תהפכו את חדר הממ"ד למחסן עמוס בחפצים. מצבים ביטחוניים בהם העורף הישראלי מותקף הם אינם תרחיש דמיוני, האיומים על ישראל הם רבים וחשוב שבעשת חירום יהיה לכם חדר בו תוכלו לתפוס מסתור.

התקנת תריס לחלון ממ"ד – רק אצל המומחים

התקנת תריס לחלון ממ"ד שונה מהתקנת תריס בכל חלון אחר בבית. היא חייבת לקחת בחשבון את התקנים המחמירים של פיקוד העורף על מנת שזה יהיה תריס תיקני. התקנת התריס צריכה לאפשר לחלון להיפתח ולהיסגר ללא הפרעה, כמו גם לשמור על אטימותו. אסור לחסום את החלון בצורה שתפריע למילוט וחילוץ דרך החלון בשעת חירום. לכן אם ברצונכם להתקין תריס לחלון ממ"ד, עשו זאת רק אצל המומחים ובעלי הניסיון אשר מכירים היטב את תקנות פיקוד העורף.

תריס הזזה שני כנפיים

תריס לחלון ממד
תריס לחלון ממד

תריס הזזה כנף אחד

אתרים נוספים שאולי יעניינו אתכם​